Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Przedmioty w rejestracji 6 semestr I stopień Ogrodnictwo O.6s.SI.OOGXY16/17L

Lista uwzględnia również te przedmioty, które są chwilowo wyłączone z rejestracji (ale były lub będą uwzględnione w innych jej turach).
Filtry
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji

Konkretniej - pokazuj tylko te przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.

Dodatkowo pokazywane są również te przedmioty, na które jesteś już zarejestrowany (lub składałeś prośbę o zarejestrowanie).

Pokaż tylko przedmioty z wybranej grupy: Boldem są napisane grupy przedmiotów zawierające przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.
Jeśli chcesz zmienić te ustawienia na stałe, edytuj swoje preferencje w menu Mój USOSweb.
Opcje
O.F6.FOR.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Tematyka obejmuje charakterystykę związków wtórnych uczestniczących w reakcjach odpornościowych, reakcje roślin na stresy środowiskowe wywołane czynnikami abiotycznymi (stres wodny, termiczny, radiacyjny, solny, oksydacyjny), reakcje roślin na działanie patogenów i szkodników, wzajemne oddziaływanie roślin i owadów, zjawiska allelopatii).

Strona przedmiotu
O.F6.OGO.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Zapoznanie studentów z możliwościami zastosowania gatunków roślin sadowniczych w ogrodach owocowych

Ozdobne odmiany i formy gatunków sadowniczych, możliwość ich wykorzystania w projektach ogrodów przydomowych oraz w parkach i ogrodach publicznych. Umiejętność wykonania i obrona projektu ogrodu ozdobnego z udziałem gatunków roślin sadowniczych

Strona przedmiotu
O.F6.POB.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Poznanie podstawowych zasad kompozycji roślinnych i warsztatu florystycznego oraz współczesnych stylów w dekoracjach roślinnych. Kompozycje kwiatowe na ślub, komunię, Wielkanoc, bukiety okolicznościowe. Wystawy i pokazy florystyczne. Kompozycje z roślin suszonych.

Strona przedmiotu
O.F6.POP.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Zapoznanie studentów z podstawowymi źródłami pokarmu dla owadów zapylających.

Definicja pożytków pszczelich i ich klasyfikacja. Stan pożytków pszczelich w kraju i stopień ich wykorzystania. Wzbogacanie pożytków pszczelich poprzez sterowane uprawy roślin. Poprawa stopnia wykorzystania pożytków poprzez dobór odpowiednich podgatunków i linii pszczół. Zagęszczenie owadów zapylających w środowisku. Charakterystyka roślin kwalifikujących się, jako nowe źródła pokarmu dla owadów. Ważniejsze rośliny, występujące na terenie kraju, stanowiące źródło nektaru do produkcji miodów odmianowych.

Strona przedmiotu
O.FL.BYO.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Rozmnażanie i pielęgnacja bylin. Zasady projektowania rabat bylinowych i umiejętność czytania i realizowania tych projektów. Zapoznanie studenta ze sposobami i terminami rozmnażania i uprawy dekoracyjnych roślin gruntowych oraz podstawowym doborem roślin do założeń ogrodowych.

Strona przedmiotu
O.FL.RBK.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Poznanie gatunków i odmian roślin rabatowych i balkonowych oraz zasad ich uprawy oraz możliwości wykorzystania w terenach zieleni

Strona przedmiotu
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0-7 (2022-11-16)