Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Przedmioty w rejestracji 6 sem. OGRODNICTWO 15/16L O.6s.SI.OOGXY-15/16L

Lista uwzględnia również te przedmioty, które są chwilowo wyłączone z rejestracji (ale były lub będą uwzględnione w innych jej turach).
Filtry
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji

Konkretniej - pokazuj tylko te przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.

Dodatkowo pokazywane są również te przedmioty, na które jesteś już zarejestrowany (lub składałeś prośbę o zarejestrowanie).

Pokaż tylko przedmioty z wybranej grupy: Boldem są napisane grupy przedmiotów zawierające przedmioty, dla których istnieje otwarta rejestracja taka, że możesz w jej ramach zarejestrować się na przedmiot.
Jeśli chcesz zmienić te ustawienia na stałe, edytuj swoje preferencje w menu Mój USOSweb.
Opcje
O.F6.BTU.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Właściwości fizyczne i chemiczne podłoży celem właściwego doboru do wybranych technik uprawy i rośliny. Słuchacze kursu zapoznają się z technikami bezglebowych metod uprawy roślin i nabywają umiejętność samodzielnego sporządzenia pożywki i dostosowania jej składu do fazy rozwojowej roślin. Po zakończeniu cyklu nauczania słuchacze powinni umieć przygotowywać szklarnię do uprawy bezglebowej ze szczególnym uwzględnieniem wełny mineralnej.

Strona przedmiotu
O.F6.FOR.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Tematyka obejmuje charakterystykę związków wtórnych uczestniczących w reakcjach odpornościowych, reakcje roślin na stresy środowiskowe wywołane czynnikami abiotycznymi (stres wodny, termiczny, radiacyjny, solny, oksydacyjny), reakcje roślin na działanie patogenów i szkodników, wzajemne oddziaływanie roślin i owadów, zjawiska allelopatii).

Strona przedmiotu
O.F6.OJO.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Kurs zapewnia przedstawienie studentom podstawowych wiadomości o ocenie jakości owoców

Strona przedmiotu
O.F6.OGO.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Zapoznanie studentów z możliwościami zastosowania gatunków roślin sadowniczych w ogrodach owocowych

Ozdobne odmiany i formy gatunków sadowniczych, możliwość ich wykorzystania w projektach ogrodów przydomowych oraz w parkach i ogrodach publicznych. Umiejętność wykonania i obrona projektu ogrodu ozdobnego z udziałem gatunków roślin sadowniczych

Strona przedmiotu
O.F6.POB.SI.OOGXY
Zajęcia przedmiotu
Grupy przedmiotu

Skrócony opis

Poznanie podstawowych zasad kompozycji roślinnych i warsztatu florystycznego oraz współczesnych stylów w dekoracjach roślinnych. Kompozycje kwiatowe na ślub, komunię, Wielkanoc, bukiety okolicznościowe. Wystawy i pokazy florystyczne. Kompozycje z roślin suszonych.

Strona przedmiotu
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0-4 (2022-09-15)