Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Strategia rozwoju gminy [I.SRG.SI.IGPRX] Semestr zimowy 2014/2015
Ćwiczenia projektowe, grupa nr 3

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Strategia rozwoju gminy [I.SRG.SI.IGPRX]
Zajęcia: Semestr zimowy 2014/2015 [14/15Z] (zakończony)
Ćwiczenia projektowe [CWP], grupa nr 3 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień). (brak danych)
Liczba osób w grupie: 15
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Prowadzący: Artur Kożuch
Zakres tematów:

Ćwiczenia:

1. Zapoznanie z treścią zajęć. Omówienie zasad zaliczania. Przedstawienie treści ćwiczeń i zadań do wykonania w ich trakcie.

2. Wybór strategii do analizowania w trakcie ćwiczeń.

Strategia rozwoju gminy – wstępna identyfikacja misji i wizji i celów głównych zawartych w wybranej strategii. Zastanowienie się nad użytym językiem, zrozumiałością treści zawartych w misji, wizji i celach głównych oraz ogólna ocena wybranej strategii pod względem kolejności zawartych treści (zgodnie z punktami, czy rozdziałami), czytelności i łatwości poruszania się po publikacji lub stronie www., itp.

3. Analiza celów pod kątem zgodności z wymogami teorii zarządzania – ocena celów (w tym misji i wizji) pod względem ich zgodności z wymaganiami stawianymi celom przez naukę o zarządzaniu (realność, mierzalność, itp.).

4. Wstępna ocena elastyczności strategii, identyfikacja odpowiedzialnych za realizację strategii i terminowość w osiąganiu poszczególnych celów.

5-6. Zrównoważona Karta Dokonań i jej tworzenie dla wybranych strategii.

7. Próba przedstawienia harmonogramu realizacji celów strategicznych w poszczególnych latach. Identyfikacja celów współzależnych i siły współzależności warunkującej rozpoczęcie realizacji celów przed lub po realizacji innych celów (przed ćwiczeniami należy zapoznać się z istotą tworzenia wykresów Gantta).

8. Dyskusja i tworzenie analizy krytycznej wybranych strategii gmin. W tym obszarze identyfikowane są wszystkie dostrzeżone wcześniej prawidłowe i błędne zapisy strategii oraz przedstawiane są rekomendacje, które w opinii analizującego winny być wprowadzone dla poprawy jakości planowania strategicznego w wybranych gminach.

9. Ocena budżetu wybranej gminy pod kątem pod kątem zgodności ze strategią (wymagane jest wcześniejsze zapoznanie się z aktualnym budżetem wybranej gminy i jego celami, a następnie weryfikacja celów budżetowych w kontekście zgodności z celami zidentyfikowanymi w strategii).

10. Podsumowanie i wystawienie ocen.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)