Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Praktyka gospodarcza

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: L.A5.PRAKTY.NI.LLSXX
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Praktyka gospodarcza
Jednostka: Wydział Leśny
Grupy:
Strona przedmiotu: http://wl.ur.krakow.pl/index/site/1532
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Skrócony opis:

Celem praktyki gospodarczej odbywającej się w jednostkach i instytucjach prowadzących gospodarkę leśną jest: a) poznanie przez studenta zasad funkcjonowania różnych jednostek gospodarczych; b) nabycie niezbędnego doświadczenia praktycznego; c) wykorzystanie zdobytej wiedzy na zajęciach dydaktycznych. Zadaniem praktykanta jest zrealizowanie ustalonego na początku praktyki programu oraz uzyskanie potwierdzenia odbycia praktyki w dzienniczku praktyk.

Pełny opis:

Praktykę można odbywać po I lub II roku studiów (studia stacjonarne I stopnia) lub po II roku studiów (studia niestacjonarne I stopnia), jej zaliczenie jest warunkiem uzyskania wpisu na 6 semestr. Praktyka trwa 4 tygodnie (160 godzina) i odbywa się w terminie lipiec-wrzesień, poza innymi obowiązkowymi zajęciami związanymi z realizacją programu studiów. Praktyki można odbywać, w całości (4 tygodnie) lub po 1/2 (2 x po 2 tygodnie). Po uzgodnieniu z Prodziekanem praktykę można odbyć w innej instytucji niż zaproponowane wg zasady organizacji, realizacji i zaliczania praktyki na kierunku Leśnictwo (http://wl.ur.krakow.pl/index/site/1532).

Literatura:

nie dotyczy

Efekty uczenia się:

Dysponuje wiedzą na temat: a) struktury organizacyjnej przedsiębiorstw lub organów administracyjnych związanych z gospodarką leśną lub ochroną przyrody; b)relacji między podmiotami gospodarczymi w branży leśnej; c) zna podstawowe metody monitoringu i wnioskowania na temat zjawisk i procesów przyrodniczych warunkujących zrównoważoną gospodarkę leśnej i ochronę przyrody. Student ponadto potrafi dokonać obserwacji i interpretacji zjawisk związanych z wykorzystaniem i ochroną leśnych zasobów przyrodniczych oraz posiada umiejętność komunikowania się z pracownikami w hierarchicznej strukturze organizacji oraz z zewnętrznymi podmiotami.

Metody i kryteria oceniania:

Student przedkłada w Dziekanacie zaświadczenie o odbyciu praktyk wraz z dzienniczkiem praktyk. Zaliczenie odbywa się przed komisją powołaną przez Prodziekana, której głównym zadaniem jest sprawdzenie realizacji ramowego programu praktyk.

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0 (2024-03-22)