Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium i praca dyplomowa magisterska

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: A.1XX.S1X15.SM.ATRMX
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Seminarium i praca dyplomowa magisterska
Jednostka: Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.

zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Skrócony opis:

Celem seminarium jest przygotowanie studenta do wykonania i realizacji pracy dyplomowej oraz kontrola stanu jej wykonania. Seminarium stanowi równocześnie formę przygotowania studenta do kreatywnego rozwiązywania określonego zadania naukowego z zakresu techniki rolniczej i leśnej. Na podstawie przykładowych danych, student uzyska wiedzę z zakresu: dyskusji błędów i zagadnień statystycznych. Ponadto z wykorzystaniem dostępnych programów komputerowych przedstawiona zostanie procedura do przygotowania wykresów w przestrzeni oraz zagadnienia formułowania modeli z estymacji.

Pełny opis:

Student w trakcie zajęć nabędzie umiejętności dotyczących znaczenia techniki rolniczej i leśnej oraz jej wpływu na środowisko. Student nabędzie też umiejętności ustnego prezentowania prac związanych z techniką rolniczą i leśną, prowadzenia dyskusji, wysuwania argumentów dotyczących badań naukowych z zakresu techniki rolniczej i leśnej. Student pogłębi umiejętność pisania prac naukowych związanych z techniką rolniczą i leśną, pogłębi świadomość wpływu techniki rolniczej i leśnej na środowisko, a także odpowiedzialności za podejmowane w tym zakresie decyzje.

W ramach prezentacji na seminarium studenci, realizujący prace badawcze, zaznajomieni zostaną z przykładowymi wynikami eksperymentów, dyskusją błędów oraz statystyczną analizą otrzymanych wyników. Student uzyska kompetencje z zakresu pozyskiwania informacje z literatury, baz danych, kart katalogowych producentów oraz innych właściwie dobranych źródeł, także w języku angielskim, integrowania uzyskanych informacji, dokonywania ich interpretacji, a także wyciągania wniosków oraz formułowania i uzasadniania opinii. Student nabędzie umiejętności pracy indywidualnej i w zespole, przy użyciu technik klasycznych i multimedialnych.

Literatura:

1. Weiner J. 2009 Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych PWN, Warszawa

2. Matthews, J.R., Matthews, R.W. 2010 Successful ScientificWriting. Cambridge University Press„ Cambridge, UK

3. Gambarelli, G., Łucki, Z. 1995 Jak przygotować prace dyplomowa lub doktorska Universitas, Kraków

4. Kozłowski R. 2009 Praktyczny sposób pisania prac dyplomowych. Z wykorzystaniem programu komputerowego i Internetu. WKP, Warszawa

5. PN-ISO 690:2002 2002 Dokumentacja Przypisy bibliograficzne Zawartość, forma i struktura PKN, Warszawa

6. PN-ISO 690 2002 2002 Informacja i dokumentacja Przypisy bibliograficzne Dokumenty elektroniczne i ich części. PKN, Warszawa

Efekty uczenia się:

OE_W08, OE_K02: Student zna znaczenie techniki rolniczej i leśnej oraz jej wpływ na środowisko.

OE_U04, OE_U05, OE_U01: Student ma umiejętność prezentowania w sposób ustny prac naukowych związanych z techniką rolniczą i leśną. Student posiada umiejętność dostrzegania i werbalizowania problemów naukowych oraz formułowania hipotez badawczych. Student potrafi prowadzić dyskusję, wysuwać argumenty dotyczące badań naukowych z zakresu techniki rolniczej i leśnej.

OE_U01, OE_U02, OE_K05: Student ma umiejętność pisania prac naukowych związanych z techniką rolniczą i leśną. Student ma umiejętność wyszukiwania i hierarchizowania informacji dotyczących badań naukowych.

OE_K07, OE_K03, OE_K02, OE_K05: Student ma świadomość wpływu techniki rolniczej i leśnej na środowisko, a także świadomość odpowiedzialności za podejmowane w tym zakresie decyzje.

Metody i kryteria oceniania:

dyskusja; ocena prezentacji; dyskusja problemowa (student jako moderator i uczestnik dyskusji)

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)