Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Seminarium dyplomowe - Kat. Szczegółowej Uprawy Roślin

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: R.x.SZU7S.NI.RROAX Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Seminarium dyplomowe - Kat. Szczegółowej Uprawy Roślin
Jednostka: Wydział Rolniczo-Ekonomiczny
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak)
zobacz reguły punktacji
Język prowadzenia: polski
Skrócony opis:

Studenci zaznajamiają się ze sposobami korzystania z różnych źródeł informacji naukowej. Przygotowują i wygłaszają referaty na wybrane przez nich tematy w zakresie nauk biologicznych, rolniczych i ekonomicznych zwracając uwagę na prawidłowy sposób prezentacji (plan referatu, spis literatury). Studenci przygotowują na każde seminarium krótkie komunikaty o ciekawszych pozycjach literatury naukowej.

Pełny opis:

W pierwszej połowie semestru seminaria są rozszerzeniem przedmiotu szczegółowa uprawa roślin. Studenci zapoznają się z badaniami z zakresu produkcji roślinnej prowadzonymi w Katedrze. Studenci wybierają i referują zaproponowane tematy z zakresu nowoczesnych metod produkcji zbóż, roślin okopowych i oleistych oraz postępu biologicznego i technologicznego, po których odbywa się dyskusja i ocena przedstawianych referatów.

W drugiej połowie semestru seminaria są rozszerzeniem przedmiotu ekonomika i organizacja gospodarstw oraz pokrewnych. Studenci zapoznają się z badaniami z zakresu ekonomiki rolnictwa prowadzonymi w Katedrze. Studenci wybierają i referują zaproponowane tematy, po których odbywa się dyskusja i ocena przedstawianych referatów.

Literatura:

Brak literatury

Przedmiot nie jest oferowany w żadnym z aktualnych cykli dydaktycznych.
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.