Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Nowe kierunki w sadownictwie

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: O.1s.NKS.SM.OOGXZ
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Nowe kierunki w sadownictwie
Jednostka: Katedra Ogrodnictwa
Grupy:
Punkty ECTS i inne: 2.00 Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: (brak danych)
Efekty uczenia się:

Ma pogłębioną wiedzę na temat wpływu warunków środowiska na rozwój gatunków roślin sadowniczych uprawianych w Polsce. Ma rozszerzoną wiedzę o roli środowiska przyrodniczego w intensyfikacji produkcji sadowniczej. Posiada zaawansowaną wiedzę dotyczącą zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich. Wykazuje znajomość najnowocześniejszych metod poprawiających owocowanie drzew i krzewów owocowych. Wykazuje znajomość najnowszych metod i technik związanych z ochroną upraw sadowniczych przed gradem, deszczem i przymrozkami. Ma podstawową wiedzę dotyczącą produkcji owoców o wysokiej wartości biologicznej. Wykazuje znajomość zaawansowanych technologii wykorzystywanych w ochronie roślin w uprawach integrowanych i ekologicznych. Zna przydatność odmian do uprawy w różnych rejonach o zróżnicowanych warunkach klimatycznych. Ma wiedzę niezbędną do wykorzystania w produkcji sadowniczej mikoryzy i metod biologicznych ochrony roślin. Zna przyczyny przemiennego owocowania i metody zapobiegające jego występowaniu. Ma wiedzę na temat chorób nieinfekcyjnych w okresie przechowywania. Potrafi dokonać wyboru odpowiedniego stanowiska pod uprawę poszczególnych gatunków roślin sadowniczych. Posiada umiejętność wyboru odmian i systemów uprawy odpowiednich do danych warunków siedliskowych. Posiada umiejętność precyzyjnego stosowania metod i zabiegów poprawiających intensywność owocowania drzew i krzewów owocowych. Posiada umiejętność skutecznej ochrony upraw sadowniczych przed gradem, deszczem i przymrozkami. Posiada umiejętność skutecznej ochrony upraw sadowniczych przed chorobami i szkodnikami. Potrafi dobrać preparaty stosowane w ochronie roślin w produkcji integrowanej i ekologicznej. Posiada umiejętność podejmowania odpowiednich działań w celu zapobiegania zjawisku przemiennego owocowania. Ma świadomość znaczenia zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju. Potrafi działać w sposób kreatywny i przedsiębiorczy, zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Docenia potrzebę produkcji owoców o wysokiej wartości biologicznej.

Metody i kryteria oceniania:

Sprawdzian wiedzy

Zajęcia w cyklu "Semestr letni 2021/2022" (zakończony)

Okres: 2022-02-28 - 2022-09-30
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Ćwiczenia audytoryjne, 12 godzin więcej informacji
Ćwiczenia laboratoryjne, 3 godzin więcej informacji
Wykład, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Jan Błaszczyk, Marek Grabowski
Prowadzący grup: Jan Błaszczyk, Marek Grabowski
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Egzamin
Wykład - Egzamin
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)